O nas

Kancelaria

Działamy na rynku usług prawniczych od 2000 roku świadcząc pomoc prawną dla sportu i biznesu. Połączenie sportu i biznesu nie jest przypadkowe. W biznesie, tak jak w sporcie, sukcesy osiągają tylko najlepsi, dlatego wspieramy naszych klientów w drodze do zwycięstwa.

Założycielem kancelarii jest radca prawny Tomasz Dauerman – miłośnik i znawca sportu, menedżer sportowy, ekspert w dziedzinie prawa sportowego, który łączy zamiłowanie do sportu i prawa z pracą zawodową.

Od samego początku kancelaria świadczy szeroko rozumiane doradztwo prawne w zakresie prawa sportowego, stając się tym samym prekursorem wśród polskich kancelarii prawniczych w dziedzinie pomocy prawnej udzielanej dla świata sportu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i różnorodności prowadzonych spraw zyskaliśmy pozycję lidera w prawie sportowym. Z naszych usług korzystają renomowane kluby sportowe, polskie związki sportowe, medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, olimpijczycy, trenerzy kadry narodowej i inne osoby związane z profesjonalnym lub amatorskim uprawianiem sportu. Środowiskom sportowym oferujemy nie tylko wsparcie prawne, ale także kompleksowe i wieloaspektowe doradztwo. Jesteśmy w rejestrze podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową na rzecz środowisk sportowych.

W ramach pomocy prawnej dla biznesu przedsiębiorcom krajowym i zagranicznym oferujemy wsparcie prawne we wszystkich aspektach dotyczących prowadzonej działalności gospodarczej, w zakresie szeroko pojętego prawa gospodarczego, podatkowego, prawa handlowego, administracyjnego, prawa pracy. Nasza aktywność w obsłudze prawnej przedsiębiorców zaowocowała współpracą i udziałem w życiu izb gospodarczych, świadczymy pomoc prawną członkom Loży Dolnośląskiej BCC, współpracujemy z Zachodnią Izbą Gospodarczą. Wieloletnie doświadczenie, zespół wykwalifikowanych i kompetentnych współpracowników pozwalają nam na realizację spraw o wysokim stopniu złożoności, w sposób zapewniający naszym klientom pewność i bezpieczeństwo.

Podmiotom gospodarczym i osobom fizycznym oferujemy pomoc prawną w zakresie służebności przesyłu oraz dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości. Prowadzimy kilkadziesiąt postępowań sądowych przeciwko największym przedsiębiorstwom przesyłowym.

Do naszych specjalizacji należy również dochodzenie roszczeń w trybie pozwów grupowych. Występujemy m.in. przeciwko deweloperom, uczelniom wyższym, nieuczciwym przedsiębiorcom.

Obszarem naszego szczególnego zainteresowania jest prawo spadkowe, istota spadkobraniaoraz wynikająca z tegoproblematyka sporządzenia testamentu. Dbając o interesy klientów uświadamiamy im korzyści płynące z prawnego urzeczywistnienia ich ostatniej woli i świadczymy kompleksową pomoc i doradztwo w tym zakresie.

W swojej pracy nie zapominamy o potrzebujących i staramy się łączyć prawniczy profesjonalizm z troską o innych. Z zaangażowanie na rzecz najuboższych i działalność pro publico bono otrzymaliśmy nagrodę Kryształowe Serce.

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby udzielać pomocy prawnej w sposób fachowy i rzetelny, zgodny ze sztuką prawniczą i zasadami etyki zawodowej. Doradzamy i wspieramy naszych klientów, stając się dla nich rzetelnym i solidnym partnerem, któremu można zaufać.

lobbing dla sportuprawosportowedsmmediacje w sporcie
Przypnij

Porada prawna online - bez wychodzenia z domu!

Wypełnij i wyślij formularz a przygotujemy dla Ciebie profesjonalną opinię prawną.

Dodaj załączniki
Zapytaj prawnika